نکات تغذیه ای ماه رمضان

دکتر زهرا عبدالهی، مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت برای مقابله با تشنگی در ایام ماه مبارک رمضان مواد غذایی خاصی را توصیه کرد.

دکتر زهرا عبدالهی در خصوص تغذیه در ماه مبارک رمضان به خصوص در وعده افطار گفت: در هنگام افطار مصرف غذاهای سبک و مختصر شامل گروه‌های غذایی شیر و لبنیات (مانند شیر و ماست و پنیر) میوه‌ها، سبزی‌ها، نان و غلات (مانند برنج و نان)  توصیه می‌شود. نان و پنیر و سبزی یکی از عادات خوب غذایی روزه‌داران در این ایام است.

وی ادامه داد: مصرف شیر گرم و فرنی یــا شیر برنج در هنگام افطار مناسب است. استفاده از مواد غذایی آبکی مثل سوپ، آش، حلیم بــدون روغن و همچنین مایعات به هنگام افطار و سحر موجب حفظ تعادل آب و املاح فرد روزه‌دار می‌شود.

وی با بیان اینکه استفاده از سبزی‌ها و میوه‌ها در هنگام افطار و همچنین در فاصله زمانی بین افطار تا سحر به دلیل اینکه منبع خوبی از فیبر هستند برای دستگاه گوارش بسیار مفید بوده و مانع بروز یبوست می‌شود، عنوان کرد: توصیه می‌شود در وعده سحری مقدار مناسبی سبزی‌های مختلف مصــرف شود. سبزی‌ها با دارا بودن مواد مغذی مختلف و آب علاوه بر تامین ویتامین‌ها و املاح مورد نیاز بدن از تشنگی فرد در طول روز جلوگیری می‌کنند.

عبدالهی با اشاره به این امر که مصرف مایعات مثل آب آشامیدنی، آب میوه، شیر کم چربی، دوغ بدون نمک در فاصله پس از افطار تا هنگام خوابیدن کمک می‌کند که تعادل آب و الکترولیت‌های بدن شما در هنگام روزه‌داری حفظ شود، تاکید کرد: در ماه مبارک رمضان بهتر است از غذاهای سرخ شده و پرچرب استفاده نشود؛ زیرا علاوه بر افزایش چربی‌های خون موجب سوءهاضمه، ورم معده و اضافه وزن و چاقی می‌شوند.

وی خاطر نشان کرد: مصرف زیاد مواد قندی و شیرین مثل کیک‌های خامه‌ای، شکلات، شیرینی‌های خامه‌دار، زولبیا وبامیه، باقلوا، حلوای خیلی شیرین و چرب، شله زرد شیرین و چرب در ایام ماه مبارک رمضان اضافه وزن و چاقی و خطر بالارفتن قند خون را به دنبال دارد

منبع : ایران آنلاین
ادامه مطلب...

جزئیات نقل و انتقال فرهنگیان/ شرایط انتقال موقت و دائم فرهنگیان

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، هر ساله پس از پایان سال تحصیلی دانش‌آموزان و شروع تابستان، ساماندهی نیروی انسانی آموزش و پرورش انجام می‌شود که یکی از برنامه‌های ساماندهی، نقل و انتقالات فرهنگیان است.

گروهی از فرهنگیان به دلیل جابجایی منزل، ازدواج یا مأموریت همسر خود به استان‌های دیگر، درخواست انتقال به منطقه یا استان دیگر را دارند.

هر سال نیز شیوه‌نامه نقل و انتقال فرهنگیان متناسب با شرایط آن سال به ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها ابلاغ می‌شود.

شیوه‌نامه نقل و انتقال فرهنگیان در سال تحصیلی 95-94 نیز مدتی است که به ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها ارسال شده است.

در این شیوه‌نامه در خصوص انتقال درون‌استانی و برون‌استانی مواردی مطرح است؛ انتقال از یک منطقه آموزشی به منطقه آموزشی دیگر یک اداره کل، انتقال درون‌استانی و انتقال از حوزه تحت پوشش یک اداره کل آموزش و پرورش به خارج از آن اداره کل، انتقال برون استانی نامیده می‌شود.

اهداف نقل و انتقال فرهنگیان شامل «تسریع و تسهیل امور مرتبط با انتقال کارکنان»، «رفع کمبود و توازن نیروی انسانی مناطق آموزشی»،«ایجاد زمینه مساعد برای استفاده بهینه از نیروی انسانی» و «افزایش میزان سطح رضایت شغلی معلمان» است.

متقاضیان انتقال برون‌استانی در صورت دارا بودن شرایط می‌توانند با مراجعه به سایت نقل و انتقال به آدرس ent.medu.ir نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنند.

* انتقال متقاضیان منوط به عدم نیاز در مبدأ و اعلام نیاز در مقصد است

تعیین و تدوین ضوابط و مقررات نقل و انتقال درون‌استانی بر اساس نیاز اعلام شده مناطق از سوی کمیته برنامه‌ریزی استان به عهده اداره کل آموزش و پرورش استان مربوطه است، البته انتقال متقاضیان منوط به عدم نیاز در مبدأ و اعلام نیاز در مقصد است.

مدیران و معاونان واحدهای آموزشی و پرورشی باید در رشته تدریس اصلی خود قبل از انتصاب سمت فعلی، درخواست انتقال کنند و نیروهای شاغل در پست‌های اداری متقاضی انتقال که قبل از انتصاب در سمت فعلی به تدریس اشتغال داشته‌اند باید در رشته تدریس اصلی خود درخواست انتقال کنند.

*شرایط و مقررات انتقال دائم

دارا بودن حداقل 5 سال خدمت در آموزش و پرورش تا تاریخ 31 شهریور 94، به موجب حکم کارگزینی برای مستخدمین رسمی، آزمایشی و پیمانی ضروری است، البته مدت سوابق خدمت حق‌التدریس، نهضت سوادآموزی، سایر دستگاه‌ها، تحصیل فارغ‌التحصیلان مراکز تربیت معلم، تربیت دبیر، خدمت نظام وظیفه و قرارداد کار معین جزو سابقه خدمت موضوع فوق‌الذکر محسوب نخواهد شد.

نداشتن تعهد خدمت به منطقه مبدأ از دیگر شرایط انتقال دائم است؛ ضمن اینکه افرادی که در سال تحصیلی 94-93 از یک استان به استان دیگر به صورت دائم (قطعی) منتقل شده‌اند، مجاز به تکمیل فرم‌های انتقال نیستند.

اما افرادی نیز هستند که انتقال آنها در صورت تأیید مدارک از سوی اداره آموزش و پرورش منطقه مبدأ، در کمیته برنامه‌ریزی استان با رعایت عدم نیاز، به صورت موردی قابل بررسی است البته منوط به نیاز منطقه مقصد و در قالب پردازش سامانه نقل و انتقال صورت می‌گیرد:

الف)زنان فرهنگی که 3 سال متوالی (منتهی به 31 شهریور 94) به علت عدم تحقق انتقال به تبعیت از اشتغال یا محل سکونت همسر از انتقال موقت یا مرخصی بدون حقوق استفاده کرده‌اند.

ب) متقاضیانی که با تأیید کمیسیون پزشکی استان به دلیل بیماری از 3 سال انتقال موقت استفاده کرده‌اند و بیماری آنها تا کنون مداوا نشده است.

ج)زوج فرهنگی که متقاضی انتقال به محل خدمت همسر فرهنگی خود است.

د)متقاضیانی که همسر آنان از نیروهای نظامی و انتظامی بوده و همسر وی بر اساس امریه، بدون درخواست خود به صورت اجباری از تاریخ اول مهر 93 به بعد به استان دیگر منتقل شده است.

مأموران در سایر دستگاه‌ها، مدارس خارج از کشور و فرهنگیانی که در حالت مرخصی هستند و تا تاریخ 31 شهریور 94، مأموریت یا مرخصی آنان به اتمام می‌رسد، در صورت ارائه تقاضای انتقال باید با رعایت ضوابط و مقررات نسبت به تکمیل فرم در سامانه مربوط اقدام کنند.

به گزارش فارس، پذیرش انصراف از انتقال بعد از اعلام نتایج مجاز نیست. بنابراین متقاضیان انتقال باید قبل از ارائه درخواست، تمام جوانب امر را در محل درخواست خود بررسی کنند تا پس از انجام مراحل انتقال با مشکل مواجه نشوند.

*شرایط و مقررات انتقال موقت

انتقال مشمولان این بخش به شرط دارا بودن حداقل 2 سال سابقه خدمت تمام وقت در آموزش و پرورش تا تاریخ 31 شهریور 94 بر اساس آخرین حکم کارگزینی امکان‌پذیر است.

افرادی که دارای تعهد خاص خدمتی باشند، در صورت موافقت با انتقال موقت آنان، مدت انتقال موقت از مدت سنوات تعهد خاص آنان کسر نمی‌شود و این افراد موظف به انجام تعهد در مبدأ خدمتی هستند.

مشمولان این بخش عبارتند از:

- مستخدمینی که در سال تحصیلی 95-94 جهت ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و بالاتر در رشته‌های مورد نیاز آموزش و پرورش در دانشگاه‌های دولتی (غیر از دانشگاه پیام نور) با ارائه مدارک مستند، متقاضی انتقال موقت به استان محل تحصیل هستند.

- همسر فرهنگیانی که به جهت ادامه تحصیل در رشته مورد نیاز، انتقال موقت یا مأمور به تحصیل می‌شوند.

- متقاضیانی که با تأیید کمیسیون پزشکی استان برای درمان بیماری حاد خود، همسر یا فرزند نیاز به تغییر محل جغرافیایی به یکی از مناطقی که امکان مداوا مهیا باشد.

- متقاضیانی که دارای فرزند معلول حسی، حرکتی و ذهنی هستند، در صورت ارائه مدارک معتبر از مراجع ذیصلاح، مشروط به عدم وجود مراکز آموزشی کودکان استثنایی در منطقه محل خدمت.

مهلت ثبت‌نام اینترنتی و ارائه مدارک به امور اداری مناطق از سوم خرداد آغاز شده و تا 13 تیر ماه 94 ادامه دارد. کنترل، بررسی و تأیید فرم متقاضیان در سایت از سوم خرداد ماه همزمان با ثبت‌نام آغاز شده و تا 18 تیرماه ادامه دارد.

بررسی و تأیید نهایی فرم‌های متقاضیان توسط اداره کل آموزش و پرورش استان تا 20 تیرماه و اعلام نتایج نقل و انتقالات برون‌استان توسط اداره کل امور اداری و تشکیلات در 5 مرداد ماه امسال انجام می‌شود.

خبرگذاری فارس

ادامه مطلب...

اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور درباره زمان اعلام نتايج اوليه آزمون ورودي دوره‌هاي كارشناسي ارشد ناپيوسته سال 1396

پيرو اطلاعيه مورخ 96/3/7، ضمن آرزوی قبولي طاعات و عبادات داوطلبان عزيز در ماه مبارك رمضان، بدين وسيله به اطلاع كليه داوطلبان آزمون ورودي دوره‌هاي كارشناسي ارشد ناپيوسته سال 1396 مي‌رساند كه كارنامه اعلام نتيجه اوليه اين آزمون در روز سه‌شنبه مورخ 96/3/16 بر روي پايگاه اطلاع‌رساني اين سازمان قرار خواهد گرفت. 

داوطلبان براي آگاهي از زمان و نحوه انتخاب رشته لازم است به اطلاعيه‌اي كه همزمان با اعلام نتايج در پايگاه اطلاع‌رساني اين سازمان منتشر مي‌گردد، مراجعه نمايند. 

روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور

ادامه مطلب...

پرخاشگری :

برخی از روان شناسان پرخاشگری را رفتاری می دانند که به دیگران آسیب می رساند یا بالقوه     می تواند آسیب برساند . پرخاشگری ممکن است بدنی ، لفظی یا به صورت تجاوز به حقوق دیگران باشد این روانشناسان بین پرخاشگری وسیله ای و پرخاشگری خصمانه تمایز قائل شده اند    

 صاحب نظران حوزه علوم اجتماعی در مورد پرخاشگری به دو گروه تقسیم شده اند گروهی معتقدند که پرخاشگری ذاتی و فطری است و گروهی دیگر آن را حاصل عوامل اجتماعی در نتیجه اکتسابی می دانند و هر دو گروه برای تائید نظریات خود شواهد و دلایلی را مطرح می کنند .        

راه‌های اصلاحی برای از بین بردن حالت پرخاشگری :

آگاهی دادن:

این مسأله مهمی است که به دانش‌آموز تفهیم شود راه وصول به هدف از طریق پرخاشگری ممکن و درست نیست. داشتن زور و قدرت خوب است ولی به کار بردن آن به صورت وحشیانه امری نامطلوب است.

اقدام به رشد فکری:

در موقع پرخاشگری نباید عصبانی شد و یا بر سر دانش‌آموزان داد کشید. این امر ممکن است اثری فوری داشته باشد ولی در دراز مدت کاری بیهوده است.باید از جر و بحث و جار و جنجال دست کشید و از طریق ذکر داستان‌ها و بیان مسائل حقایق و واقعیت‌ها کوشید که سطح آگاهی و اندیشه او را بالاتر برده و او را به تدریج پخته و ورزیده سازد. ‌

آشنا کردن به حقوق دیگران:

این ضرورت حیات است که انسان‌ها به حقوق و وظایف خود در قبال دیگران آشنا باشند و بدانند در برابر طرف مقابل چه موضعی باید اتخاذ کنند تا این گمان برایشان پیش نیاید که پدر و مادر و احیاناً دیگران موظفند هر رفتاری که از آنها بروز کرده متحمل شوند.

آگاهی به زشتی امر:

هم‌چنان فرد باید دریابد که با پرخاشگری عمل ناپسندی را انجام داده و هرگز از زدن و ویران کردن و پرخاش و عتاب خود راضی نباشد.

رفع ناکامی‌ها و محرومیت‌ها:

از میان برداشتن این عامل خود در تعدیل این حالت دارای نقش فوق‌العاده و اساسی است.

ایجاد محیط صمیمی:

‌ از طریق ایجاد روابط دوستانه و محیط صمیمانه و گرم تا حد زیادی زمینه را برای اصلاح و تعدیل او فراهم سازد و هم با ایجاد ملاحظات و رودربایستی‌ها زشتی و کراهت‌ این امر را به او تفهیم کنید ‌.‌ ایجاد سرگرمی و اشتغال:

بیکاری و نداشتن یک وظیفه‌ای که آدمی را به خود مشغول کند سبب آن خواهد شد که حوصله‌اش سر برود و آماده پرخاشگری شود.  در صورتی که پرخاشگری ناشی از علل فیزیولوژیک باشد مراجعه به پزشک و دارو و درمان، بسیار لازم و ضروری است. بدیهی است در این شرایط صورت‌های مختلف درمان قابل اعمال خواهد بود.به طور کلی باید برای افرادی که دارای این مشکل هستند بیشتر وقت گذاشت و با یک برنامه‌ریزی حساب شده راه‌حل‌های مناسبی را ارائه دهیم تا هم آن فرد پرخاشگر و هم اطرافیانش بتوانند به راحتی زندگی کنند و از کنار هم بودن لذت ببرند .

نویسنده: محمد صابری - ۱۳٩٢/٥/۱٧

mohammadsaberi.persianblog.ir

ادامه مطلب...

گزیده ای آموزنده و کاربردی از توسعه ی عمل تأملی: راهنمایی برای معلمان مبتدی

 

 

 

نویسنده: دبرا مک گر گور، لزلی کارترایت

مترجم و ویراستار: فرشته آل حسینی

ناشر دانشگاه فرهنگیان

نوبت چاپ: چاپ اول، 1395

این مجموعه، که شامل شش فصل از چهارده فصل کتاب اصلی است، به قصدِ آشنا کردن دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان با معانی، ابعاد و کاربرد تأمل، و کمک به بهبود تجربه های یادگیریِ کارورزی انتخاب و ترجمه شده است. مخاطبان اصلی کتاب، دانشجومعلمان کارشناسی، کارشناسی ارشد و دورةیک سالةکسب صلاحیت معلمی در دانشگاه فرهنگیان هستند. اما، معلمان تازه کار و معلمان و مدرسان علاقه مند به رویکردهای تأملی نیز می توانند برای نشانه گیری بهتر، آگاهاندن و تأملی کردن آموزش های کارورزی از آن بهره برداری کنند. 

 

ادامه مطلب...
 

۵ کاربرد کلیدی در یادگیری اکسل در محیط کاری

همانطور که می دانید مایکروسافت اکسل یکی از مهم ترین نرم افزارهای رایانه ای است که در محیط کاری مورد استفاده قرار می گیرد. به همین خاطر است که بیشتر کارمندان نیاز به یادگیری اکسل دارند تا بتوانند عملکرد خوبی در محیط کاری داشته باشند. از دیدگاه یک کارمند به خصوص افرادی که در حوزه سیستم های اطلاعاتی کار می کنند، استفاده از آموزش اکسل به عنوان ابزار محاسباتی کاربر نهایی بسیار ضروری است. امروزه نه تنها متخصصان حرفه ای از اکسل برای انجام وظایف روزمره خود استفاده می کنند بلکه تعداد کارمندانی که بر روی اکسل برای پشتیبانی از تصمیمات خود استفاده می کنند روبه رشد است. در محیط کاری امروزی، بدون داشتن دانش و اطلاعات مورد نیاز و آموزش اکسل قادر نخواهید بود عملکرد خوب و بهینه ای از خود نشان دهید. اگر نتوانید از این نرم افزار به درستی استفاده کنید با موقعیت های بدی روبرو خواهید شد. برای اینکه از تجربه چنین شرایطی خودداری کنید بهتر است ۵ مورد از مزایا و قابلیت های کلیدی اکسل را به دقت بشناسید:

 

۱٫ با استفاده از اکسل قادر خواهید بود باکیفیت‌ترین و دقیق‌ترین نمودارها را رسم کنید

 

نرم افزار اکسل به کاربران کسب وکارها کمک می کند از داده های موجود بیشترین استفاده را ببرند. اینکار از طریق فرمول هایی انجام می شود که در طول سلول های اکسل وجود دارد. داده های به دست آمده را می توان در سطرها و ستون های جداگانه ای قرار داد. همین امر به شما اجازه می دهد داده ها را به شکل مرتب ذخیره کنید و در صورت نیاز فیلتر نمایید. سپس این داده ها را به صورت بصری نمایش دهید. استفاده از نمودارها و شکل های مختلف در این برنامه به راحتی انجام می شود. چنین تجسم بصری می تواند تاکید بیشتری بر روی گزارش های تجاری و عناصر بازاریابی ایجاد کند.

 

۲٫ اکسل از قالب بندی شرطی استفاده می کند

 

کاربران اکسل می توانند صفحات گسترده خود را با استفاده از رنگ های مختلف، حروف بولد و ایتالیک فرمت بندی نمایند تا بتوانند ستون های متفاوتی داشته باشند و یک ستون را از بقیه موارد متمایز سازند. این قابلیت به کاربران اجازه می دهد اطلاعات مهم جلوی چشم افراد قرار گیرد. تعداد وظایف بی شماری که از طریق این ابزار قابل انجام است بسیار چشمگیر بوده و می تواند مزایای زیادی برای کاربران به همراه داشته باشد. شما می توانید از آیکون های ساده ای استفاده کنید که داده های مرتبط را نمایش می دهد. همچنین می توانید یک سطر را بر اساس مقادیر واحد برجسته نمایید، مقادیر را با هم مقایسه کنید، لیست ها را مقایسه کنید و موارد تکراری را بیابید.

 

۳٫ به شناسایی روندها کمک می کند:

 

زمانی که می خواهید داده های مورد نظر خود را به شکل نمودار یا تصویر نشان دهید، قرار دادن خطوط متوسط که به طور واضح روندهای کلیدی در میان اطلاعات را نشان می دهد بسیار مفید خواهد بود.این قابلیت به کاربران اجازه می دهد نقاط کلیدی را برای سایر کاربران نشان دهند. به عنوان مثال یک مدیر از دپارتمان متفاوت می تواند نقاط کلیدی را در اختیار مدیران دیگر قرار دهد. اکسل به کاربران اجازه می دهد خط روند را فراتر از نمودار توسعه دهند.

 

۴٫داده ها و اطلاعات را در کنار یکدیگر نگه می دارد:

 

شما می توانید از نرم افزار اکسل برای قرار دادن اطلاعات و داده های موجود در فایل های مختلف استفاده کنید. در این شرایط قادر خواهید بود اطلاعات مورد نیاز خود را در یک مکان واحد نگه دارید.
علاوه بر قرار دادن داده ها و اطلاعات خام از سایر صفحات گسترده؛ شما می توانید تصاویر و متون را از سایر نرم افزارها ایمپورت کنید. سایر اشیا را می توان با تب Insert در اکسل قرار داد.

 

۵٫ دسترسی آنلاین امکان پذیر است:

 

همانطور که می دانید اکسل به صورت آنلاین به عنوان بخشی از مایکروسافت آفیس ۳۶۵ در دسترس افراد قرار دارد. این موضوع بدین معناست که رهبران تجاری و کارمندان دسترسی خوبی به برنامه های موجود از طریق دستگاه های مختلف خواهند داشت. افراد می توانند از طریق رایانه، لپ تاپ، گوشی های هوشمند یا تبلت به اکسل دسترسی داشته باشند. این موضوع باعث می شود کاربرد ریموت و سیار آن امکان پذیر باشد.

 

 

ادامه مطلب...

 

 

 

دانشجویان گرامی ورودی 1392 مدارک خود را طبق فرم خواسته شده ( اصل و کپی مدارک ) و طبق زمانبندی زیر تحویل امور دانشجویی خانم دلجو نمایید .

محل تحویل : سالن شماره 2

زمانهای مراجعه : از ساعت 10صبح  تا 16 بعدازظهر

- حروف الف تا خ                     سه شنبه 96/02/26

-حروف د تا ر                          چهارشنبه 96/02/27

- حروف ز تا ق                        یکشنبه 96/02/31 

- حروف ک تا ی                       دوشنبه 96/03/01

عدم مراجعه دانشجو در زمانهای مقرر مساوی با عدم پست بندی است و مسئولیت آن بر عهده دانشجو است . پس لطفا جدی بگیرید . 

 

ادامه مطلب...

 

 

 

دانشجویان گرامی ورودی 1392 مدارک خود را طبق فرم خواسته شده ( اصل و کپی مدارک ) و طبق زمانبندی زیر تحویل امور دانشجویی خانم دلجو نمایید .

محل تحویل : سالن شماره 2

زمانهای مراجعه : از ساعت 10صبح  تا 16 بعدازظهر

- حروف الف تا خ                     سه شنبه 96/02/26

-حروف د تا ر                          چهارشنبه 96/02/27

- حروف ز تا ق                        یکشنبه 96/02/31 

- حروف ک تا ی                       دوشنبه 96/03/01

عدم مراجعه دانشجو در زمانهای مقرر مساوی با عدم پست بندی است و مسئولیت آن بر عهده دانشجو است . پس لطفا جدی بگیرید . 

 

ادامه مطلب...
 


دستورالعمل تطبیق وضعیت کادر آموزشی دانشگاه فرهنگیان

 

 

 

ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات، چهارمین جلسه هیات اجرایی  چهارشنبه  96/03/10 با حضور سرپرست  دانشگاه و کلیه اعضا، در  سالن جلسات حوزه ریاست تشکیل شد. 
در ابتدای جلسه  دکتر مهرمحمدی ضمن تبریک ماه مبارک رمضان و آرزوی قبولی طاعات و عبادات برای حاضرین و همکاران، به اهمیت دستورالعمل دریافتی از سوی وزارت علوم در جهت سازماندهی کادر آموزشی دانشگاه فرهنگیان پرداخته و در جهت تسریع در انجام فرایند تبدیل وضعیت متقاضیان به هیات علمی رهنمودهایی ارایه داد و این اقدام را به عنوان یک ضرورت اجرایی ساماندهی نیروی انسانی  برای دانشگاه تلقی نمود و همچنین به پیگیری نامه های ارسال شده در خصوص متمم اصلاحی دستورالعمل به وزارت علوم تاکید داشته و گزارش نتایج آن را توسط دبیر هیات اجرایی به جلسه آتی موکول ساخت و درادامه با توضیحات  دکتر موسی پور معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی و دکتر خاکی معاون  طرح و برنامه و توسعه مدیریت دانشگاه اهم اقدامات انجام شده و پی گیری های در دست اقدام که توسط کارگروه تخصصی منابع انسانی در حال پی گیری است به شرح ذیل تشریح کرد.
اقدامات انجام شده : 
1 - تشکیل جلسات  هیات اجرایی ماده 10 دستورالعمل در فروردین و اردیبهشت و هماهنگی در فراهم ساختن مقدمات و تمهیدات لازم  اجرایی کردن آن
2- تشکیل" کمیته تخصصی منابع انسانی اجرای دستورالعمل" متشکل از کارشناسان دبیرخانه جذب و سرپرست و معاون هیات علمی  اداره کل منابع انسانی و دو نفر از مدرسان آشنا به امور ساماندهی تطبیق وضعیت استادان در اداره کل منابع انسانی .
3- مطالعه و بررسی دستورالعمل ابلاغی وزارت علوم و دعوت از تعدادی از متقاضیان واجد شرایط در استان تهران (به علت در دسترسی سریع ) به جهت ارسال تعدادی پرونده به عنوان نمونه به مرکز جذب با هدف اخذ عکس العمل رسمی وزارت علوم . 
4 - تهیه بخشنامه در کمیته تخصصی منابع انسانی و ابلاغ آن به مدیریت های استانی مبنی بر ارسال پرونده های متقاضیان واجد شرایط (که تا کنون حدود 250 پرونده دریافت شده است )

5- با هماهنگی های بعمل آمده با کارگروه مربوط به بررسی پرونده ها در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مقرر گردید تا پرونده های ارسالی (23 فقره) تا پایان هفته آینده  در هیات مرکزی جذب بررسی و اعلام نتیجه نهایی شود و حائزین شرایط را تایید و جهت صدور احکام معرفی نمایند(هیات مرکزی جذب با برنامه ریزی انجام داده پنج شنبه و جمعه مورخ 11و96/3/12 پرونده های ارسالی را جهت طرح در جلسه آتی بررسی خواهد نمود).
6 - بمنظور جلوگیری از تطویل شدن فرآیند مصاحبه و بررسی های میدانی در فرایند تایید صلاحیت عمومی، طی گفتگوی تلفنی ریاست محترم دانشگاه با دبیر محترم هیات عالی جذب برای وضع شرایط ویژه و ترجیحا حذف مراحل مذکور که زمانبر بوده و بنظر می رسد در مورد اعضا هیات علمی شاغل دانشگاه قابل اغماض باشد، مقرر شد این پیشنهاد در هیات مرکزی و هیات عالی با نظر مساعد مورد بررسی قرار گیرد.
7- به استناد تبصره ماده 9 «دستورالعمل تطبیق وضعیت کادر آموزشی دانشگاه فرهنگیان» آئین نامه ای پیشنهادی تدوین شده توسط معاونت آموزشی تحت عنوان "مدرس ویژه" برای آموزشگرانی که حائز شرایط نبوده و یا تمایل به تبدیل وضعیت نیستند در کمیسیون دائمی هیات امناء مطرح و مقرر گردید پس از مشورت و تایید با مرکز هیات های امناء اجرایی شود(همچنین نظر به علاقمندی دو نفر از همکاران جهت بازنشستگی، موافقت شد که در صورت تقاضای کتبی با نظر مثبت نسبت به لغو تعهد اخذ شده مساعدت بعمل آید ).  
8 - جهت هماهنگی و ارائه گزارش از فرایند اقدامات انجام شده مقرر گردید جلسه هیات اجرایی چهارشنبه هر هفته تشکیل شود.  
در پایان خاطر نشان می سازد که ساماندهی استادان محترم دانشگاه در قالب تبدیل وضعیت به هیات علمی و مدرس ویژه از مهمترین اقدامات در حال انجام و پیش روی دانشگاه است و انتظار می رود تا همه استادان و  سرپرستان محترم استان ها و کادر اداری در به ثمر رساندن این حرکت مهم اهتمام بورزند و استان هایی که تا کنون پرونده متقاضیان واجد شرایط را ارسال نکرده اند (8 استان) به جهت تسریع در تمهید و مقدمات اجرایی آن نسبت به ارسال آنها اقدام لازم را بعمل آورند.

 

ادامه مطلب...
صفحه1 از6