گفت و گویی با جناب آقای میر معینی در ارتباط با بیست و ششمین جشنواره فرهنگی و هنری

در مسیر بازگشت از کندوان نیز گفت و گویی با جناب آقای میر معینی در ارتباط با جشنواره داشتم که در زیر آمده است:

میر معینی مسئول دبیر خانه بیست و ششمین جشنواره علمی، ادبی و هنری دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان در گفتگو با مدیر مسئول نشریه مثبتِ دانشگاه فرهنگیان در مسیر بازگشت از روستای کندوان، اهداف بیست و ششمین جشنواره علمی فرهنگی را چنین بیان کرد که با برگزاری مسابقات فرهنگی اهداف متنوعی را دنبال می شود. اول این که تلاش می شود با این رقابت های سازنده، فضایی شاد و پویا در سطح پردیس ها و مراکز آموزشی ایجاد گردد، همچنین به وسیله این مسابقات که مورد استقبال دانشجویان است، ارتقاء مهارت، بینش و نگرش در خلال این مسابقات اتفاق افتد.

کسب شایستگی های حرفه ای و عمومی از اولویت های مهم دانشگاه فرهنگیان است چرا که دانشجویان ما برای این رسالت خطیری که در نظام تعلیم و تربیت دارند، در آینده آماده شوند. اینگونه پیش بینی شده است که مسابقات محمل خوبی است برای ایجاد موقعیت در راستای بروز استعداد های دانشجویان، دنبال کردن علائقشان و در نهایت شناسایی مهارت های آن ها در جهت استفاده از همین ظرفیت های دانشجویان در مسیر انجام فعالیت های فرهنگی و هنری. قطعا این اتفاق باعث می شود که دانشجو­معلمان با یک خودباوری برای انجام فعالیت های فرهنگی در روند انجام فعالیت های فرهنگی بتوانند نقش داشته باشند و به اهداف تعیین شده نزدیک شوند.

وی در مورد برنامه ریزی برای جشنواره افزود: معمولا از قبل از شروع سال تحصیلی در هر سال، جلسات هماهنگی و مشورتی شروع می شود. برای مثال در حال حاضر که دانشجویان در حال شرکت در بیست و ششمین جشنواره هستند، ما به همراه کارگروه مشورتی مشغول هماهنگی اولیه برای دوره بعدی جشنواره هستیم. از مهر ماه ما با ارسال بخش نامه ها و آئین نامه ها، دور بعدی آغاز می شود که مسابقات در 3 مرحله است، مرحله مقدماتی، مرحله استانی و مرحله کشوری. مسابقاتی که الان در حال برگزاری آن هستیم، از آبان ماه سال گذشته آغاز شده و تا به این مرحله رسیده است. در مرحله کشوری نفرهای برتر استان ها آثار خودشان را به دبیرخانه ارسال می کنند. پس از بررسی اولیه و کسب حد نصاب برای ورود به مرحله کشوری در این مرحله حاضر می شوند امسال هم قریب سه هزار اثر از کل کشور به دبیرخانه ارسال شد پس از بررسی ها قریب 700 نفر در 27 رشته به مرحله کشوری راه پیدا کرده اند که میزبان آن ها در 2 قسمت خواهران و برادران که جشنواره علمی ادبی و هنری خواهران از 11 تا 16 و برادران از 18 تا 22 مرداد در شهر تبریز پردیس فاطمه الزهرا(س) خواهد بود.

وی افزود: با توجه به این که سال گذشته اراک، میزبان بیست و پنجمین جشنواره فرهنگی و هنری بود، جهت ارتقاء کیفیت جشنواره در سال جاری، نظر سنجی هایی صورت گرفته بود که در برنامه ریزی های این جشنواره مبنای عمل قرار گرفته است. طی این چند روز نیز فرم های نظرسنجی توزیع می گردد که در برنامه ریزی های آتیه بسیار تأثیرگذار است.

در مورد نحوه انتخاب استان میزبان نیز این گونه گفتند که برای جشنواره ها و برنامه هایی که پیش رو داریم، در سطح کشور فراخوان داده می شود. تعدادی از استان ها داوطلب می شوند و اعلام آمادگی می کنند. در مورد این پردیس ها ظرفیت سنجی می کنیم، فضای عمومی و امکانات آب و هوای این استان در فصلی که جشنواره برگزار می­شود باید به نحوی مطلوب باشد که شرکت کنندگان تجربه خوبی از جشنواره کسب کنند.

 

در پایان نیز در مورد تأثیر برگزاری مسابقات بر دانشجویان میزبان اینگونه اشاره کردند: اگر برنامه ریزی دقیقی داشته باشیم، هم بر دانشجویان میزبان و هم دانشجویان مهمان قطعا می توانیم شاهد تأثیرات مثبتش باشیم.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.