ساختار مدیریت پردیس های استان کمک به تجمیع و از بین بردی موازی کاری

دکتر شهربانو حقیقت در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان :

دکتر شهربانو حقیقت  سرپرست مدیریت پردیس های استان فارس در گفتگو با روابط عمومی گفت: اگر مدیریت استان از پردیس ها و مراکز استقلال داشته و نگاه کل گرایانه به آن باشد می تواند موفقیت آمیز باشد.

وی در خصوص استقرار لایه های استانی افزود: مسائل اداری پردیس ها و مراکز باید به مدیریت استانی انتقال پیدا کند تا پردیس ها و مراکز صرفا به فعالیت های آموزشی و فرهنگی بپردازند.

 

دکتر حقیقت افزود: در ساختار کنونی موازی کاری وجود دارد که آسیب زا خواهد بود.

وی بر متمرکز عمل کردن در استان ها تاکید و تصریح کرد: برخی ساختار های پردیس ها باید متمرکز و بخش های اداری و مالی به لایه های استانی ارجاع داه شود تا پردیس ها به دور از نگرانی های مالی و اداری به مسائل آموزشی و فرهنگی بپردازند.

وی خطرنشان کرد: ساختار لایه استانی کمک به تجمیع و از بین بردی موازی کاری زیر نظر لایه استانی است.

سرپرست مدیریت پردیس های استان فارس باتاکید بر اهمیت سیاست گذاری  در استان بیان کرد: مدیران استانی می بایست به سیاست گذاری با توجه به ابعاد مختلفی که در پردیس ها وجود دارد؛ در سطح استان بپردازند و این به معنی حذف ابتکار عمل در پردیس ها نیست.

وی افزود:داشتن نگرش پژوهشی و علمی مدیران استان در راستای ارتقاء کیفیت آموزش و پژوهش می توانند تاثیرگذار باشد.

دکتر حقیقت از اقدامات لازم برای ارتقاء کیفیت پژوهش، طراحی همایش استانی و ملی، فعال سازی و تقویت کمیته پژوهشی، حمایت از حیطه های الکترونیکی، سایت های الکترونیکی و نشریه های الکترونیکی و گرفتن نشریه های علمی پژوهشی از مجامع علمی نام برد.

دکتر حقیقت ضمن تاکید بر لزوم حمایت و اعتماد به مدیران استانی به دلیل نوپا بودن این حوزه و وجود مقاومت هایی در استان  افزود: باید این مقاومت ها مورد ارزیابی قرار گیرد تادریابیم به چه میزان متاثر از عملکرد مدیران در استان و چقدر ناشی از مخالفت با شکل گیری این لایه است.

وی اضافه کرد: اگر این حمایت اتفاق بیفتد و مدیر مورد مشورت قرار گیرد، می تواند موفق عمل کند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.