اخبار مهم

اخبار مهم (6)

 


دستورالعمل تطبیق وضعیت کادر آموزشی دانشگاه فرهنگیان

 

 

 

ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات، چهارمین جلسه هیات اجرایی  چهارشنبه  96/03/10 با حضور سرپرست  دانشگاه و کلیه اعضا، در  سالن جلسات حوزه ریاست تشکیل شد. 
در ابتدای جلسه  دکتر مهرمحمدی ضمن تبریک ماه مبارک رمضان و آرزوی قبولی طاعات و عبادات برای حاضرین و همکاران، به اهمیت دستورالعمل دریافتی از سوی وزارت علوم در جهت سازماندهی کادر آموزشی دانشگاه فرهنگیان پرداخته و در جهت تسریع در انجام فرایند تبدیل وضعیت متقاضیان به هیات علمی رهنمودهایی ارایه داد و این اقدام را به عنوان یک ضرورت اجرایی ساماندهی نیروی انسانی  برای دانشگاه تلقی نمود و همچنین به پیگیری نامه های ارسال شده در خصوص متمم اصلاحی دستورالعمل به وزارت علوم تاکید داشته و گزارش نتایج آن را توسط دبیر هیات اجرایی به جلسه آتی موکول ساخت و درادامه با توضیحات  دکتر موسی پور معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی و دکتر خاکی معاون  طرح و برنامه و توسعه مدیریت دانشگاه اهم اقدامات انجام شده و پی گیری های در دست اقدام که توسط کارگروه تخصصی منابع انسانی در حال پی گیری است به شرح ذیل تشریح کرد.
اقدامات انجام شده : 
1 - تشکیل جلسات  هیات اجرایی ماده 10 دستورالعمل در فروردین و اردیبهشت و هماهنگی در فراهم ساختن مقدمات و تمهیدات لازم  اجرایی کردن آن
2- تشکیل" کمیته تخصصی منابع انسانی اجرای دستورالعمل" متشکل از کارشناسان دبیرخانه جذب و سرپرست و معاون هیات علمی  اداره کل منابع انسانی و دو نفر از مدرسان آشنا به امور ساماندهی تطبیق وضعیت استادان در اداره کل منابع انسانی .
3- مطالعه و بررسی دستورالعمل ابلاغی وزارت علوم و دعوت از تعدادی از متقاضیان واجد شرایط در استان تهران (به علت در دسترسی سریع ) به جهت ارسال تعدادی پرونده به عنوان نمونه به مرکز جذب با هدف اخذ عکس العمل رسمی وزارت علوم . 
4 - تهیه بخشنامه در کمیته تخصصی منابع انسانی و ابلاغ آن به مدیریت های استانی مبنی بر ارسال پرونده های متقاضیان واجد شرایط (که تا کنون حدود 250 پرونده دریافت شده است )

5- با هماهنگی های بعمل آمده با کارگروه مربوط به بررسی پرونده ها در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مقرر گردید تا پرونده های ارسالی (23 فقره) تا پایان هفته آینده  در هیات مرکزی جذب بررسی و اعلام نتیجه نهایی شود و حائزین شرایط را تایید و جهت صدور احکام معرفی نمایند(هیات مرکزی جذب با برنامه ریزی انجام داده پنج شنبه و جمعه مورخ 11و96/3/12 پرونده های ارسالی را جهت طرح در جلسه آتی بررسی خواهد نمود).
6 - بمنظور جلوگیری از تطویل شدن فرآیند مصاحبه و بررسی های میدانی در فرایند تایید صلاحیت عمومی، طی گفتگوی تلفنی ریاست محترم دانشگاه با دبیر محترم هیات عالی جذب برای وضع شرایط ویژه و ترجیحا حذف مراحل مذکور که زمانبر بوده و بنظر می رسد در مورد اعضا هیات علمی شاغل دانشگاه قابل اغماض باشد، مقرر شد این پیشنهاد در هیات مرکزی و هیات عالی با نظر مساعد مورد بررسی قرار گیرد.
7- به استناد تبصره ماده 9 «دستورالعمل تطبیق وضعیت کادر آموزشی دانشگاه فرهنگیان» آئین نامه ای پیشنهادی تدوین شده توسط معاونت آموزشی تحت عنوان "مدرس ویژه" برای آموزشگرانی که حائز شرایط نبوده و یا تمایل به تبدیل وضعیت نیستند در کمیسیون دائمی هیات امناء مطرح و مقرر گردید پس از مشورت و تایید با مرکز هیات های امناء اجرایی شود(همچنین نظر به علاقمندی دو نفر از همکاران جهت بازنشستگی، موافقت شد که در صورت تقاضای کتبی با نظر مثبت نسبت به لغو تعهد اخذ شده مساعدت بعمل آید ).  
8 - جهت هماهنگی و ارائه گزارش از فرایند اقدامات انجام شده مقرر گردید جلسه هیات اجرایی چهارشنبه هر هفته تشکیل شود.  
در پایان خاطر نشان می سازد که ساماندهی استادان محترم دانشگاه در قالب تبدیل وضعیت به هیات علمی و مدرس ویژه از مهمترین اقدامات در حال انجام و پیش روی دانشگاه است و انتظار می رود تا همه استادان و  سرپرستان محترم استان ها و کادر اداری در به ثمر رساندن این حرکت مهم اهتمام بورزند و استان هایی که تا کنون پرونده متقاضیان واجد شرایط را ارسال نکرده اند (8 استان) به جهت تسریع در تمهید و مقدمات اجرایی آن نسبت به ارسال آنها اقدام لازم را بعمل آورند.

 

ادامه مطلب...

در پی حضور پر شکوه و حماسی مردم در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی پیام تشکر و قدردانی صادر و بر نکات مهمی تأکید کردند.
متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

ملت عزیز ایران
جشن حماسی انتخابات دیروز،‌ بار دیگر گوهر درخشانِ عزم و اراده‌ی ملی را در برابر چشم جهانیان به جلوه آورد. مشارکت گسترده و پرشور شما، و هجوم مشتاقانه به مراکز رأی‌گیری، و تشکیل صفهای طولانی برای رسیدن به صندوق‌های رأی در همه جای کشور، و از همه‌ی قشرهای اجتماعی، نشانه‌ئی آشکار از استحکام پایه‌های مردم‌سالاری اسلامی و دلبستگی همگانی به این موهبت بزرگ پروردگار بود و ایران و ایرانی را در آزمونِ میدان‌عمل، سرافراز و روسفید کرد. دیروز با این حضور متراکم و افکندن بیش از چهل میلیون برگه‌ی رأی در صندوقها، نصاب تازه‌ئی در انتخابات ریاست جمهوری پدید آمد و پیشرفت روزافزون ملت ایران را در عرصه‌ی حضور و بروز قدرتمندانه نشان داد. ایران اسلامی بار دیگر بدخواهان و کین‌ورزان و حسودان را عقب نشانید و دل دوستان و تحسین‌کنندگان خود را لبریز از شادی و افتخار کرد. پیروز انتخابات دیروز، شما مردم ایرانید و نظام جمهوری اسلامی است که به رغم توطئه و تلاش دشمنان، توانسته است اعتماد این ملت بزرگ را به طور فزاینده جلب کند و در هر دوره درخشش تازه‌ئی نشان دهد. آزمون برجسته‌ی دیروز تنها مشارکت گسترده نبود، آرامش و متانت و نجابت شرکت کنندگان که امنیت انتخابات را تضمین کرد، نیز بخش مهمی از این آزمون خیره‌کننده بود. همه‌ی قشرها، همه‌ی سلیقه‌ها، همه‌ی گرایشهای سیاسی در کنار هم به صحنه آمدند و دوشادوش یکدیگر به نظام جمهوری اسلامی رأی دادند.
اینجانب با خشوع در برابر خدای بزرگ، جبهه‌ی سپاس بر خاک میسایم، و لطف و رحمت و پاداش شایسته برای ملت ایران مسئلت می‌نمایم و به پیشگاه حضرت بقیة‌الله الاعظم ارواحنا فداه عرض سلام و اخلاص میکنم و نکاتی چند را متذکر می‌شوم:
۱ـ به مردم عزیز، عرض میکنم خدای را بر موفقیت در برگزاری انتخابات شکر گزارید و پس از التهابِ روزها و هفته‌های پیش از انتخابات، اکنون به اتحاد و اتفاق عمومی بیاندیشید که بی‌شک یک عامل مهم استحکام و اقتدار ملی است. همه در زیر سایه‌ی نظام جمهوری اسلامی و فرزندان این میهنِ سرافرازید، بکوشید تا سهم خود از وظیفه‌ی پیشبرد کشور به سمت هدفهای بزرگ را بشناسید و دنبال کنید. برآمدن همه‌ی آرزوهای ملی در گرو چنین اندیشیدن و چنین عمل کردن است.
۲ـ به رئیس جمهور محترم و همه‌ی کسانی که در دولت آینده شرکت خواهند داشت سفارش و تأکید میکنم که کار و تلاش پرانگیزه و اندیشیده و جوانانه را برای برطرف کردن مشکلات کشور در پیش گیرند و لحظه‌ئی از این خط مستقیم غفلت نکنند. رعایت قشرهای ضعیف، توجه به روستاها و مناطق فقیر، در نظر گرفتن اولویتها، برخورد با فساد و با آسیبهای اجتماعی ، باید در صدر برنامه‌ها قرار گیرد.
۳ـ عزت ملّی و رعایت حکمت در ارتباطات جهانی و اهتمام به اقتدار بین‌المللی نیز از جمله‌ی اولویتهای مدیریت انقلابی و اسلامی است.
۴ـ لازم میدانم از یکایک آحاد شرکت کننده در انتخابات و نیز کسانی که در ترغیب آنان به این وظیفه نقش آفریدند تشکر کنم، بویژه مراجع معظم و علماء اعلام و نخبگان دانشگاهی و سیاسی و فرهنگی و هنری.
۵ ـ لازم میدانم از حضرات نامزدهای ریاست جمهوری نیز که در این روشنگری و شورآفرینی برای انتخابات تأثیر جدّی بر جای نهادند تشکر کنم.
۶ـ لازم میدانم از همه‌ی دست اندرکاران اجراء و نظارت انتخابات ریاست جمهوری و نیز انتخابات شوراهای شهر و روستا که متحمل زحمات طاقت فرسا شدند تشکر کنم.
۷ـ لازم میدانم از حافظان امنیت انتخابات و نیز از رسانه‌ی ملّی که انتخابات پرشور، مرهون تلاش شبانه‌روزی و هنرمندانه‌ی آنان است سپاسگزاری کنم.
۸ ـ در پایان، خود و همگان را به تقوا و تلاش در راه وظیفه‌ی الهی و اجتماعی و پایبندی به مسیر انقلاب که میراث ارزشمند امام خمینی بزرگ و شهدای گرانمایه است دعوت میکنم و شادی روح و علو درجات آنان را از خداوند متعال مسالت می‌نمایم.

والسلام علیکم و رحمة‌الله

سیّدعلی خامنه‌ای

سی‌ام / اردیبهشت‌ماه / ۱۳۹۶

منبع: http://www.leader.ir/fa/content/18275/پیام-در-پی-حضور-حماسی-و-پر-شکوه-مردم-در-انتخابات

ادامه مطلب...

 

به مناسبت ایام ماه مبارک رمضان و به منظور انس و الفت هر چه بیشتر دانشجو معلمان عزیز با آیات روحبخش قرآن کریم و بهره‏مندی از فضای معنوی این ماه، تالار قرائت و تدبر قرآن کریم در فضای مجازی از روز چهارشنبه مورخ: 26 خرداد ماه 96 کار خود را آغاز خواهد نمود.

دانشجویان محترم می‏توانند با مراجعه به سایت دانشگاه فرهنگیان و سامانه فرهنگیادا با لینک تالار قرائت و تدبر قرآن کریم از برنامه‏ های قرآنی تدارک دیده شده مانند : قرائت روزانه قرآن کریم – برنامه تفسیر و ترجمه آیات - مسابقات قرآنی و . . . استفاده نمایند.

ادامه مطلب...

دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری بمنظور ارتقاء سطح علمی و دینی کارکنان دانشگاه فرهنگیان در سراسر کشور اعم از اعضای هیات علمی و غیرهیات علمی، ترویج فرهنگ کتاب خوانی و در راستای شعار سال 1395، اقتصاد مقاومتی، اقدام به  برگزاری  مسابقه (به صورت اینترنتی) از کتاب انسان 250 ساله " (بیانات مقام معظم رهبری درباره زندگی سیاسی – مبارزاتی ائمه  معصومین (ع)") کرده است.

 علاقه مندان برای شرکت در این مسابقه می توانند در زمان مقرر به سامانه www.iranlms.ir/cfu مراجعه کنند. (کد ملی بعنوان نام کاربری و رمز عبور است).

همچنین شرکت کنندگان می توانند با مراجعه به پیوست و یا سایت www.iranlms.ir/cfu  از اول ماه مبارک رمضان نسبت به دریافت کتاب انسان 250 ساله (منبع مسابقه آزمون) به صورت pdf و یا برای داشتن نسخه فیزیکی آن با تلفن 021-22773360 موسسه انتشاراتی سلمان فارسی تماس و برای خرید کتاب اقدام نمایند.

سوالات آزمون از صفحه 1 الی 215 ( ویرایش دوم ) یا 183 ( ویرایش اول ) کتاب شامل مقدمه و فصل های 1 الی 8  بوده و هر شرکت کننده به 20 سوال چهار گزینه ای در مدت 20 دقیقه پاسخ خواهد داد. (زمان آزمون از شروع ورود به آزمون محاسبه می گردد).

شایان ذکر است زمان شرکت در این آزمون از 95/4/1 تا 95/4/10 مصادف با 15  لغایت 24ماه مبارک رمضان است.

برای آن دسته از همکارانی که موفق به کسب 70% از امتیاز آزمون شوند، گواهینامه ضمن خدمت / بالندگی حرفه ای بصورت الکترونیکی صادر و به نفرات برتر جوایز نفیس اهداء خواهد شد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در ساعت اداری با 87751235 (آقای زینلی) و 87751429 و 87751426 ( مرکز هوشمند سازی دانشگاه ) تماس حاصل فرمائید.

ادامه مطلب...

✅ نظر به اینکه قرار است کلیه امور اداری، مالی و رفاهی فرهنگیان در قالب تک کارت فرهنگیان  انجام پذیرد لذا تمامی فرهنگیان باید اطلاعات مورد نیاز جهت صدور تک کارت را در سامانه مربوط به صورت مجازی ثبت نمایند. 

✅ تک کارت به عنوان کارت شناسایی کارکنان آموزش و پرورش محسوب شده و جایگزین کارت های موجود خواهد شد، بنابراین تکمیل اطلاعات الزامی است. 

✅ فرهنگیان محترم می بایست برای ثبت اطلاعات خود حداکثر تا تاریخ 96/4/20 به سامانه profile.medu.ir مراجعه کنند. 

✅ تمامی فرهنگیان اعم از کارکنان ادارات، دانشجویان دانشگاه فرهنگیان، کارکنان سازمان استعداد های درخشان، نهضت سواد آموزی و... می بایست اطلاعات خود را در این سامانه ثبت کنند تا امکان صدور تک کارت برای ایشان میسر گردد.

ادامه مطلب...